+48 801 889 987
Darmowa
Wycena

Szklany dom w ogrodzie - ulubione miejsce spędzania czasu

KATEGORIA:

"Dużo podróżuję w związku z pracą i w pewnym momencie wpadłem na pomysł

na szklany dom. Od razu spodobała mi się

myśl o nowoczesnym, przezroczystym

patio chronionym przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi".

STEFAN BRÜNTRUP, WŁAŚCICIEL

SZKLANY DOM - NOWE CENTRUM ŻYCIA RODZINNEGO

Rozpoczynając nowy projekt remontowy lub budowlany, wiele osób dokładnie wie, jak chce, aby ich dom wyglądał. Stefan Brüntrup nie był inny. Jako profesjonalny rzemieślnik, Stefan chciał, aby ich dom był prawdziwą oazą dla całej rodziny. Głównym punktem centralnym była lokalizacja nieruchomości, tuż obok lasu. Właściciel sam zaprojektował urokliwy ogród. "Uwielbiam przebywać na zewnątrz" - wyjaśnia. "Dla mnie nasz ogród jest idealną oazą dla dobrego samopoczucia. Tutaj mogę się zrelaksować, cieszyć się wieczorami z rodziną po pracy lub po prostu zaczerpnąć powietrza w przerwie na lunch". Ale nie zawsze tak było. "Szczególnie patio było wcześniej prawie bezużyteczne. Zawsze panowały tam przeciągi, a wiatr zawsze gwizdał na zewnątrz. Zawsze było zbyt zimno, by usiąść na zewnątrz i się zrelaksować".

 

PEŁNA OCHRONA PRZED DESZCZEM, WIATREM, SŁOŃCEM

W przeciwieństwie do zwykłego szklanego zadaszenia, szklany dom ma również pionowe szklane elementy po bokach, które zapewniają ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.  Można je łatwo odsunąć na bok, gdy jest słonecznie, i „spakować” w smukły pakiet, dając właścicielom otwarte i przewiewne patio. Stefan szukając rożnych ofert trafił na Solarlux. "Jakość produktów i cały pakiet usług całkowicie mnie przekonały".

 

solarlux-szklany-dom-taras-3

PRZYTULNA OTWARTA PRZESTRZEŃ

Właściciel sam zaprojektował ogród i patio - każdy aspekt wynikał z jego własnych pomysłów. Ważne było dla niego, aby przestrzeń była zarówno przytulna, jak i otwarta. Na przykład, chciał zachować niezakłócony widok na las, jednocześnie zapewniając, że kącik wypoczynkowy przed patio będzie prawdziwym komfortowym miejscem. Osiągnął to za pomocą subtelnych i starannie rozmieszczonych drewnianych ekranów.  Są one przyjemnym sposobem na oddzielenie miejsca do siedzenia od reszty przestrzeni bez blokowania widoku na las. Dzięki urzekającej przejrzystości, szklany dom jest również naprawdę atrakcyjny i doskonale komponuje się z ogólną koncepcją ogrodu. Pionowe szklane elementy są ledwo widoczne, dzięki czemu osoby przebywające wewnątrz szklanego domu mogą bez przeszkód cieszyć się naturalnym otoczeniem.

 

ULUBIONE MIEJSCE RODZINY

Duży szklany dom z mobilnymi ściankami Solarlux stał się integralną częścią projektu patio. "Dzięki zadaszeniu nasze patio stało się ulubionym miejscem, z którego cała rodzina może korzystać każdego dnia. Jemy tu śniadania i lunche, dzieci się uczą lub po prostu odpoczywamy na leżakach" - kontynuuje Stefan. Szczególnie lubią relaksować się w szklanym domu po długim dniu pracy i szkoły. "Wieczorami atmosfera jest po prostu niesamowita", mówi właściciel. "Kiedy szklany dom jest oświetlony, a kolorowe fontanny bulgoczą, tworzy to naprawdę wyjątkową atmosferę - wciąż nie możemy uwierzyć, jakie mamy szczęście". Dzięki wbudowanemu promiennikowi, temperatura w szklanym domu pozostaje przyjemna nawet w chłodniejsze dni. "Koniec każdego dnia zamienia się w mini-przerwę, podczas której możemy naładować baterie - we własnym ogrodzie" - śmieje się Stefan Brüntrup.

Wróć do listy wpisów