+48 801 889 987
Darmowa
Wycena

Nowoczesna rozbudowa domu z przytulnym szklanym patio

KATEGORIA:

"Jest tu tak przyjemnie, że nie musimy już nawet wyjeżdżać na wakacje!"

STEFAN LISKA, WŁAŚCICIEL

solarlux-szklane-patio-glashaus-sdl-acubis-sl20e-ref01615-2104

SZKLANY DOM NA TARASIE

To opowieść stara jak świat. Dla państwa Liskas, podobnie jak dla wielu rodzin przed nimi, znalezienie wymarzonego domu we właściwej lokalizacji było jak szukanie igły w stogu siana. "Kiedy pojawiła się możliwość rozbudowy w ogrodzie babci mojego męża, decyzja nie zajęła nam dużo czasu" - wspomina Kerstin Liska. Nowoczesna rozbudowa stworzyła mnóstwo miejsca dla czteroosobowej rodziny - ale to sześcienne szklane zadaszenie SDL Acubis Solarlux naprawdę pozwoliło im w pełni wykorzystać drewniane patio. "To naprawdę domknęło całość - mówiąc metaforycznie" - powiedziała Kerstin.

 Ogród-zimowy-z-markizą-firmy-solarlux-social-media-ref01615-2733

IDEALNE SCHRONIENIE

Konstrukcja z płaskim dachem jest wszystkim, czego rodzina pragnęła. Stefan Liska zawsze miał oko do architektury - i to był jedyny projekt dla niego. "Byliśmy naprawdę zadowoleni z domu. Ogród i przylegające do niego pola również były wspaniałe - ale cała ta otwarta przestrzeń okazała się być pewnym problemem. Po żadnej stronie domu nie ma sąsiednich budynków, więc nasze patio było wystawione na działanie wiatru ze wszystkich stron". Kerstin Liska dodaje: "Nawet gdy pogoda była wspaniała, często siedzieliśmy w salonie i jedliśmy śniadanie w domu. Mogło być 23 stopnie i słonecznie, ale to nie powstrzymywało wiatru przed zdmuchiwaniem tostów z naszych talerzy! "Wciąż wracaliśmy do pomysłu znalezienia jakiegoś sposobu na schronienie nas przed wiatrem lub deszczem".

 solarlux-szklany-taras-5

Jednak nie było łatwo znaleźć rozwiązanie, które spełniałoby wszystkie potrzeby rodziny, przynajmniej nie na początku.  Chcieli, aby kształt zadaszenia patio pasował do estetyki domu i był wykonany w całości ze szkła, aby nie blokował dostępu światła do salonu.  Chcieli również, aby była to przestrzeń, z której mogliby korzystać przez cały rok i która chroniłaby ich przed wiatrem. Szczególnie ważne było dobre odwodnienie dachu, co często stanowi duży problem w przypadku dachów płaskich.

 solarlux-social-media-ref01615-2762

WAKACJE W DOMU

"Kiedy dowiedzieliśmy się o SDL Acubis Solarlux, od razu byliśmy pod wrażeniem estetyki, funkcjonalności i w przypadku mojego męża - inżynierii" - mówi Kerstin. Sześcienny szklany dach ma prawie niezauważalny spadek, który jest jednak niezbędny do odprowadzania wody. "Przekonał nas każdy aspekt: kształt, zastosowanie wytrzymałego aluminium, szklane elementy przesuwne z wszechstronnymi opcjami otwierania i dopasowana markiza". Po zakończeniu całego planowania nadszedł czas, aby zabrać się do pracy - rodzina całkowicie przeprojektowała ogród i wkrótce szklany dom, o którym marzyli od tak dawna, stał się rzeczywistością.

Szklany dom to praktycznie nowy pokój, który sprawił, że życie na zewnątrz stało się dla rodziny czymś więcej niż tylko komfortem. "Wreszcie możemy w pełni wykorzystać nasze patio" - mówi zachwycona Kerstin Liska. "Uwielbiamy spędzać czas w ogrodzie i szklanym domu. Mój mąż powiedział nawet: "Jest tu tak przyjemnie, że nie musimy już wyjeżdżać na wakacje!". Chłopcy jednak nie do końca się z tym zgadzają - za bardzo kochają słońce, plażę i morze!" - śmieje się.

Zabudowa tarasu ze szkła - szklany dom - firmy-solarlux-social-media-ref01615-3246

Wróć do listy wpisów