+48 801 889 987
Darmowa
Wycena

Megaline - największe drzwi harmonijkowe na rynku

KATEGORIA:

Dzięki maksymalnej wysokości drzwi harmonijkowych wynoszącej 4,50 m lub szerokości panelu do 1,50 m, system harmonijkowy MEGALINE może być używany do tworzenia projektów z dużymi powierzchniami szklanymi - bez uszczerbku dla wygody.

Megaline-okna-harmonijkowe-solarlux1 — kopia

MEGALINE "PRZESUWA GRANICE"

Aluminiowe drzwi harmonijkowe Megaline charakteryzują się doskonałą izolacją termiczną i są przeznaczone do stosowania wszędzie tam, gdzie wymagane są bardzo wysokie lub szerokie panele. Jest predestynowana do użytku w obiektach komercyjnych, takich jak restauracje, sklepy i budynki użyteczności publicznej, a także w wyjątkowych domach prywatnych, które mają imponować specjalnymi cechami konstrukcyjnymi.

Przy głębokości zabudowy 84 mm, maksymalnej wysokości panelu 4,50 m (lub szerokości panelu do 1,50 m), można go wykorzystać do tworzenia niewiarygodnie dużych szklanych powierzchni bez uszczerbku dla łatwości użytkowania lub ruchu. Sercem drzwi harmonijkowych jest bionicTURTLE®, wielofunkcyjny profil łamany, który łączy w sobie szereg szczegółów technicznych. Ta innowacja pomaga utrzymać smukłe profile - nawet przy użyciu dużych i ciężkich paneli, a także mieści mechanizm blokujący i gwarantuje doskonałą izolację.

Megaline-drzwi-harmonijkowe-firmy-Solarlux — wnętrze

PRZEJŚCIE BEZ BARIER

Specjalnie ukształtowane szyny jezdne ze stali nierdzewnej pozwalają na stosowanie wózków bez prowadzenia i mogą być używane z różnymi szynami podłogowymi, w tym z wariantami dostępnymi zgodnie z normą DIN 18040. W zależności od wysokości systemu, wiele zestawów zawiasów systemowych może być zainstalowanych jeden nad drugim. Gwarantuje to wysoki stopień stabilności paneli - które mogą ważyć do 150 kg każdy - nawet przy dużym obciążeniu wiatrem. W przypadku wyjątkowo wymagających strukturalnie lokalizacji, w miejscach łączenia paneli można również dodać dodatkowe profile konstrukcyjne.

Produkt Roku 2022 w kategorii "Powłoka budynku" w konkursie czytelników Gentner Verlag's Haustec.
Nagrodę ICONIC AWARD w kategorii "Produkt" oraz nagrodę specjalną "Best of Best".

Megaline2-basen-okna-harmonijkowe

OPIS SYSTEMU

 • Modułowy system profili aluminiowych o doskonałej izolacji cieplnej i głębokości zabudowy 84 mm
 • Prowadzenie dolne; minimalne wsparcie obciążenia wymagane w przypadku upadku
 • Profilowanie krawędziowe
 • Linia wzroku 132,5 mm w styku paneli, dalsze profile konstrukcyjne mogą być dodawane w obszarach styku paneli w zależności od wymagań konstrukcyjnych (np. ekstremalne obciążenia wiatrem). Skutkuje to linią wzroku wynoszącą 129 mm na styku paneli.
 • Jednoczęściowy, wielofunkcyjny profil łamany bionicTURTLE® z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym
 • Kontrolowany drenaż
 • Wbudowane prowadnice i szyny prowadzące
 • Dostępna szyna podłogowa (dostępna i odpowiednia do pomieszczeń mieszkalnych)
 • Wbudowane, ukryte prowadzenie kabli

WARIANTY KONSTRUKCYJNE

 • Panele składane do wewnątrz lub na zewnątrz, w lewo lub w prawo
 • Konstrukcje szyn podłogowych bez wręgów zgodne z niemiecką normą DIN 18040 dotyczącą "Dostępnych konstrukcji"
 • Szyny podłogowe dostępne jako minimalne szyny podłogowe bez przesunięcia wysokości

 

 

Wróć do listy wpisów