+48 801 889 987
Darmowa
Wycena

Otwarte przestrzenie dzięki drzwiom harmonijkowym. The George - niezwykły budynek mieszkalny w Amsterdamie

KATEGORIA:

W rozległej, luksusowej i międzynarodowej dzielnicy biznesowo-finansowej Zuidas w Amsterdamie architekci Dok Architects wybudowali wyjątkowy kompleks mieszkalny, w którym znajduje się 47 apartamentów. Projekt zachwyca nie tylko swoim charakterystycznym kształtem i nowoczesną koncepcją zrównoważonego rozwoju - oferuje on również swoim mieszkańcom wysoką jakość życia. 

solarlux-drzwi-harmonijkowe-highline-ref01327-136

Zuidas jest dzielnicą finansową Amsterdamu i znaną na całym świecie dzielnicą biznesową. Szybko zyskuje też reputację ośrodka badań i edukacji. Znajdują się tu zarówno World Trade Center Amsterdam, jak i centrum wystawienniczo-konferencyjne RAI Amsterdam, ocierające się o międzynarodowe firmy biotechnologiczne i Vrije Universiteit - jeden z największych uniwersytetów w Holandii. Historyczne centrum miasta, lotnisko Schiphol i stacja kolejowa Amsterdam Zuid znajdują się w odległości zaledwie kilku minut jazdy metrem. A teraz, "Zuidasdok", najważniejszy aktywny projekt infrastrukturalny w Holandii, podejmowane są kroki, aby jeszcze bardziej poprawić połączenia i dostęp do dzielnicy.

 

ZAPROJEKTOWANY Z MYŚLĄ O SATYSFAKCJI MIESZKAŃCÓW

Projekt Zuidasdok ma również na celu zbliżenie różnych aspektów dzielnicy i pomóc w jej rozwoju jako harmonijnej dzielnicy pracy, zakupów i mieszkań. Zuidas od pewnego czasu jest popularną dzielnicą do zamieszkania - i to nie tylko z powodu atrakcyjnej lokalizacji. Świadoma ekologicznie urbanistyka i architektura zorientowana na mieszkańców również przyciąga w ostatnich latach wiele uwagi. Jednym z przykładów takiej architektury jest nowy, 47-mieszkaniowy kompleks zrealizowany na zlecenie Zuidschans C.V., partnerstwa pomiędzy deweloperem projektu BPD a deweloperem powierzchni i nieruchomości AM. Znany po prostu jako "The George", nowy kompleks, który został ukończony w 2020 roku, prezentuje pionierską koncepcję zwiększonego zrównoważonego rozwoju i jakości życia.

solarlux-drzwi-harmonijkowe-highline-ref01327-001

 

WYRAFINOWANY ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

W wielu częściach świata szybko rozwijające się miasta stają przed wyzwaniem, jakim jest ograniczona przestrzeń mieszkalna. W końcu nie wystarczy tylko zapewnić przestrzeń życiową - plany budowlane muszą również uwzględniać zrównoważony rozwój jako jeden z głównych punktów. The George spełnia na wielu poziomach wymagania budynku energooszczędnego i oszczędzającego zasoby naturalne. Dach w kształcie pół rury jest w całości pokryty panelami słonecznymi, więc oprócz wody deszczowej, którą zbiera do nawadniania zieleni na balkonach, może również gromadzić energię słoneczną, która jest wykorzystywana do oświetlania przestrzeni publicznych kompleksu. Ponadto system wentylacyjny budynku jest wyposażony w technologię odzysku ciepła, aby zminimalizować zużycie energii pierwotnej w kompleksie.

 Drzwi-harmonijkowe-w-nowoczesnym-bloku-social-media-solarlux-highline-ref01327-044

CAŁKOWICIE OTWARTE TARASY I BALKONY

Zdrowie i jakość życia były dwoma kluczowymi czynnikami, którymi kierowała się architektka Liesbeth van der Pol podczas projektowania The George. Koncepcja południowej fasady, wychodzącej na kanał, jest szczególnie imponująca. Każde piętro jest cofnięte nieco bardziej niż to poniżej, co daje miejsce na balkony i tarasy oraz tworzy efekt zwężenia ku górze budynku. W tych miejscach The George dosłownie otwiera się na świat - duże szklane panele w każdym z 47 luksusowych apartamentów można otworzyć na całą ich szerokość, tworząc płynne przejście z pomieszczeń wewnętrznych na tarasy i balkony.

Okno-harminjkowe-balkonowe-social-media-solarlux-highline-ref01327-077  

ZIELEŃ W BIZNESOWYM OTOCZENIU

Otwarte przestrzenie budynku zostały przekształcone w tereny zielone, aby każdy z apartamentów mógł korzystać z zalet pionowego ogrodnictwa i poprawy jakości powietrza. W sumie kompleks może pochwalić się ponad 500 metrami nieprzerwanej zieleni, której nawadnianie jest zarządzane przez komputerowy system wbudowany w donice z roślinami.

solarlux-drzwi-harmonijkowe-highline-ref01327-160 

MAKSYMALNA JAKOŚĆ ŻYCIA

Drzwi dwuskrzydłowe we wszystkich mieszkaniach spełniają pragnienie większej przestrzeni, większej jasności i większej przejrzystości. Ogromne, ruchome otwory w budynku zapewniają płynne przejście między wnętrzem a zewnętrzem. Dzięki temu przestrzeń staje się zupełnie nowym doświadczeniem, w którym otoczenie staje się częścią samego pomieszczenia. Aby zrealizować swoją wizję, architekt zdecydował się na system Highline firmy Solarlux, wiodącego specjalisty w dziedzinie dużych, ruchomych otworów budowlanych. System Highline, wielokrotnie nagradzany za swój design i opatentowaną technologię, został zintegrowany z budynkiem na wiele różnych sposobów, aby dopasować się do różnic w planach poszczególnych mieszkań.

 Balkonowe-okna-harmonijklowe-social-media-solarlux-highline-ref01327-163

SZKLANA FASADA Z INTELIGENTNĄ TECHNOLOGIĄ

Wszystkie drzwi dwuskrzydłowe w kompleksie mają jednak jedną wspólną cechę: możliwość otwarcia na całą szerokość balkonu lub tarasu. Nawet w pozycji zamkniętej system zapewnia maksymalną przejrzystość dzięki smukłym liniom wzroku o szerokości 99 mm w złączu przylgowym paneli. W ten sposób przeszklenie od podłogi do sufitu otwiera całe ściany, wpuszcza mnóstwo światła dziennego i oferuje spektakularne widoki na miasto.

Na wszystkie tarasy można się dostać przez izolowany termicznie Highline. Specjalnie przetestowany i certyfikowany system jest w stanie sprostać niezwykłym wymaganiom technicznym, jakie stawia przed nim eksponowane położenie jedenastokondygnacyjnego budynku, wykazując się wyjątkową szczelnością, wodoszczelnością i odpornością na obciążenie wiatrem. System ten gwarantuje również bezpieczeństwo, ponieważ posiada certyfikowaną ochronę antywłamaniową RC2.

W drzwiach dwuskrzydłowych zastosowano funkcjonalne potrójne szyby o wartości Ug wynoszącej 0,6 W/m²K. W połączeniu z prostymi, naturalnymi opcjami wentylacyjnymi oznacza to, że szklany front pasuje również do koncepcji energetycznej The George.

 


Masz projekt, który chcesz skonsultować? Nasi doradcy chętnie pomogą:
Piotr Moskal +48 784 602 189   |   Piotr Świetlik +48 696 772 109  

 

 

Wróć do listy wpisów